img

Підбір кольору

Як і за допомогою чого можливо підібрати колір та забезпечити його точну повторюваність?

Підбір кольорів ЛФМ за допомогою спектрофотометра

Людське око здатне розрізняти до 10 мільйонів кольорів. Цей показник набагато вищий, ніж у будь якого обладнання для визначення кольору. Проте воно не здатне точно визначити кількість і співвідношення базових кольорів, які утворили той чи інший відтінок. Виходить, що людина може точно оцінити результат підбору кольору, але для підбору пропорцій барвників потрібне спеціалізоване обладнання. Саме для цієї задачі в арсеналі технолога-колориста є спеціальний прилад – спектрофотометр. Він дозволяє значно скоротити час та кількість спроб для підбору точного відтінку.

Спектрофотометр визначає спектри відбиття і наявність барвників у кольорі. Отримані результати виводяться у вигляді графіка. Після декількох тестів технолог вибирає найбільш відповідний варіант. У своїй роботі ми використовуємо прилади з високими показниками чутливості, що можуть виявити наявність пігменту до міліграму. Для точного визначення кольору, поверхня зразка повинна бути рівною, без дефектів та деформацій.

Визначення і обробка інформації при використанні спектрофотометра займає дуже мало часу, до хвилини. Після чого видається формула із вмістом частин барвників, які входять до складу робочої суміші. За цією формулою виготовляється тестовий зразок фарби, вимальовується та перевіряється на відповідність. Якщо присутні розбіжності, то технолог коректує отриманий результат вручну. Дане обладнання дозволяє напрочуд швидко проводити підбір кольору. Зазвичай підбір кольору може бути виконаний в день отримання зразку для підбору.

Всі отримані формули зберігаються в базі даних підборів. Тому, якщо навіть через кілька років вам знадобиться знову повторити один із підібраних нами кольорів, це не стане проблемою.