img

Тестування покриття

Тестування покриття є важливим технологічним етапом при створенні лакофарбової продукції. Наявне в нашій компанії та компаніях партнерів обладнання, дозволяє проводити широкий спектр тестів, на основі яких можна робити точні висновки, як служитиме покриття упродовж терміну експлуатації, як в приміщені, так і ззовні.

Абразиметр Taber 550/551 – прилад для визначення міцності при зрізі / твердості при царапанні, використовується для вимірювання відносної міцності або сприйнятливості поверхні матеріалу до зрізу, утворення подряпин, відколів, розрізів та інших фізичних пошкоджень такого типу, які не розглядаються як природне зношення.

Даний прилад простий в роботі і може використовуватися для: випробування властивостей зчеплення покриттів поверхонь, виявлення неоднорідності за складом порівнюваних матеріалів, порівняння схожих або конкурентних матеріалів, визначення впливу часу на схожі матеріали в контрольованих умовах довкілля.
Випробування на тестері дряпання Табер виглядає так:

1. Закріпити зразок на обертовому диску.

2. Встановити ріжучий або дряпаючий наконечник.

3. Встановити необхідне навантаження на коромисло і включити прилад.

4. Нанести надріз, зробити візуальну оцінку зразка.

Абразиметр

 

Камера для випробувань з ксеноновою дуговою лампою QSUN Xe-1 дозволяє змоделювати вплив повного спектру сонячного випромінювання й дощу на лакофарбове покриття. Пошкодження, які в природних умовах на відкритому повітрі виникають через місяці або й роки експлуатації, можуть бути отримані за допомогою приладу Q-SUN вже за кілька днів або тижнів.

Прилад Q-SUN моделі Xe-1 – це настільна камера для випробувань на світлостійкість, стійкість кольору і фотостабільність. Камера оснащена однією ксеноновою дуговою лампою і може бути додатково оснащена системою зрошення та охолоджувальним пристроєм.
dual-sprayQ-Sun

 

 

Кліматична камера QUV ACCELERATED WEATHERING TESTER. У цій камері проводяться випробування на довготривалу стійкість покриття при службі просто неба. В ній може бути встановлено одночасно до 48 зразків розміром 75 Х 150 мм. У камері відбувається циклічний вплив багатьох факторів, включаючи УФ-опромінення, вологість, облив водою, температурні впливи.
Зазвичай використовується такий цикл: 2,5 години УФ-опромінення при температурі + 60ºС, потім 0,5 години обливання водою. Місяць такого впливу еквівалентний 1-му «умовному року» служби просто неба.
jumbo_69d22da9-9468-4b0f-98f0-1bfaf3917bf5

 

 

Тест на визначення сухого залишку лакофарбової продукції. Метод базується на підігріванні зразка лакофарбового матеріалу (ЛФМ), при встановленій температурі та протягом встановленого терміну, або до досягнення постійної маси і визначення масової частки летких і нелетких сполук за різницею результатів зважування до та після нагрівання.

Необхідне обладнання:
Піч з термостатом (діапазон температур 0-250 °C);
Точні ваги (0,01 г) з можливістю навантаження 1000 г або більше;
Скляні чашки Петрі (4-6 см в діаметрі) або інші ємності, наприклад невеликі металеві кришки.

Здійснення дослідження. Маса зразка, температура і час витримки при температурі визначається типом ЛФМ, що досліджується (повинна бути вказана в нормативно-технічній документації на ЛФМ). Якщо вказівок немає, в чашки відбирають проби масою 1,80 – 2,20 г та їх нагрівають протягом 3 годин при температурі (105±2)°С до постійної маси. Розходження між двома останніми зважуваннями не повинно перевищувати 0,01 г. Одночасно проводять не менш ніж два паралельних випробування.
gfjm

 

 

Тест на визначення в’язкості за допомогою віскозиметра за стандартом ISO з діаметром сопла 3-4-5-6 мм або DIN/FORD з діаметром сопла 2-4-6-8 мм. За умовну в’язкість ЛФМ, які здатні до самовільної текучості, приймають час безперервного витікання в секундах визначеного об’єму досліджуваного матеріалу, через каліброване сопло віскозиметра. Зразок досліджуваного матеріалу потрібно довести до температури 20°C, якщо використовується візкозиметр за стандартом DIN/FORD. В іншому випадку, потрібно довести зразок до температури 23°C при використанні віскозиметра по стандарту ISO. Віскозиметр поміщають в штатив і за допомогою рівнеміра установлюють в горизонтальному положенні. Під сопло віскозиметра ставлять стакан для збору ЛФМ. Тримаючи один палець на соплі, наливають продукт, без утворення повітряних бульбашок, у візкозиметр до країв, після чого забирають палець і вимірюють час загального витікання. За результат дослідження приймають середнє арифметичне трьох результатів досліджень.
DCS_0980

 

 

Глоссметр застосовують для визначення ступеня блиску покриттів (тільки для фінішного покриття). На блиск покриття впливає структура (ступінь гладкості) його поверхні. Визначення блиску покриття зводиться до визначення співвідношення кількості направленого (дзеркального) і розсіяного, при відбитті від поверхні світла. Дія приладу базується на оцінюванні якості поверхні блискучого лакофарбового покриття, за чіткістю зображення на ньому контурів тіла, яке світиться. Результат виводиться як середнє значення попередніх 4-х замірів.
DCS_0948stupin gloss

 

 

Тест на тиксотропність. BGD 225 тестер на тиксотропність, який використовується нашою компанією, згідно специфікацієї ASTM D4400 і ASTM D 373. Тестер виготовлений із корозійної стійкої нержавіючої сталі. Ширина нанесення 75мм по 6мм на кожну товщину. Полоси відокремлені 1 мм, зазором на яких можна буде побачити величину провисання кожної нанесеної товщини матеріалу. Він застосовується для визначення відносної стійкості до провисання (тиксотропності) матеріалів, з метою забезпечення технічних параметрів  для нанесення фарби на елементах.

Важливі технічні параметри:

  • різниця між суміжними двома товщинами нанесення: 25 µm
  • загальний вимір: 120*20*20mm

Наносячи покриття на матеріал (скло, тестова діаграма або дошка), використовують спеціальний аплікатор, який наносить матеріал полосами різної товщини, потім елемент ставлять у вертикальне положення (90°) до платформи (наприклад: столу), на час від 10 до 30 хв (залежно від в’язкості покриття для провисання під дією тяжіння). Рекомендована товщина покриття, є результат, який знаходиться між двома шарами покриття. Після висихання візуально перевіряють величину спливання (провисання) полос з матеріалом. Рекомендована товщина плівки матеріалу є попередня перед провисаючою.
saggingLR-225-ASTM-D-4400-and-ASTM.jpg_350x350

 

 

Метод решітчастих надрізів визначає адгезійну міцність лакофарбових покриттів. За допомогою спеціального інструменту або різака роблять надрізи верхнього шару до основи (надрізи повинні бути перпендикулярними один до одного). Наклеївши скотч поверх розрізів, різким рухом знімають скотч та провіряють поверхню. Рівень адгезії визначають за чотирьох-бальною шкалою. Таким чином можна провірити рівень адгезії покриття до основи або між різними шарами покриття наприклад між ґрунтом та фінішним покриттям).
шкала оцінювання адгезіїDCS_0975

 

 

Для визначення стійкості покриття потрібно: папір фільтрувальний, розчинники: ацетон та етилен. Потрібно дати продукту висохнути мінімум один тиждень (15 днів найкраще). Змочивши фільтрувальний папір в розчиннику (для продуктів на водній основі ми рекомендуємо етилен, для продуктів на основі розчинників – ацетон). Проводячи змоченим фільтрувальним папером з легким натиском по поверхні, виконуються рухи вперед та назад по одній лінії. Продовжувати виконувати цю дію, доки повністю не зітреться покриття до основи, рахуючи рухи та підтримуючи фільтрувальний папір вологим. Результатом є кількість рухів, яка потрібна для зняття плівки. Однак для зручності ми ніколи не продовжуємо тест після 500 рухів. Продукт з результатом 500 є дуже добрим.
DCS_0934

 

Метод тестування COLD CHECK є перевіркою на руйнування лакофарбового покриття багаторазовою зміною температури.
Для методу використовується піч, яка здатна підтримувати постійну температуру +50 °С. Морозильна камера з постійною температурою    –20 °С.

Процес тестування:
1. Візьміть меблеві зразки розміром 20х20 см або краще 20х40 см.
2. Покрити зразки з торців та із зворотної сторони тією системою продукції, яка тестується, в іншому випадку мінімум два шари схожого продукту.
3. Дати висохнути зразкам декілька днів, після чого виконайте наступні дії:
– 4 години при температурі +50 °С;
– 4 години при температурі –20 °С;
– 16 годин при кімнатній температурі.

Виходить 24-х годинний цикл. Продовжуйте проводити тестування, щоб дійти до 15 циклів за 15 днів, кожного дня, перевіряйте зразки перед наступним циклом, на присутність побіління, особливо на порах деревини, сколів, тріщин та інших дефектів. Якщо після 15 циклів на тестованих зразках немає жодних пошкоджень, продукт можна використовувати.
DCS_0928DCS_1009

 

Метод визначення твердості ЛФМ за олівцем.
Твердість захисно-декоративного покриття на меблях – одна з важливих фізико-механічних характеристик, яка дає уявлення про його механічну міцність. Вона є умовним показником і прив’язана до певної методики визначення. У зв’язку з цим, поняття терміну твердість прийнято давати в поєднанні з характеристикою використаного методу визначення.
Для оцінки механічної міцності покриттів використовують методи, що дозволяють оцінити їх стійкість до механічного руйнування гострими предметами. До таких методів можна віднести метод визначення твердості захисно-декоративних покритті за олівцем ГОСТ Р 54586-2011 (ИСО 15184: 1998).
DCS_0942